Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Niektóre banki oferują Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy, czyli kredyt hipoteczny, który nie wymaga wkładu własnego. Są to między innymi Alior Bank, BOŚ, Pekao S.A., PKO BP, Santander i wybrane Banki Spółdzielcze. Jeśli w rodzinie pojawi się drugie lub kolejne dziecko, osoby które zawarły Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy, mogą otrzymać za pomocą Spłaty Rodzinnej dopłatę do kredytu w wysokości od 20 do nawet 60 tysięcy złotych.

Rola BGK w programie Rodzinny Kredyt Meszkaniowy.

Rolą Banku Gospodarstwa Krajowego jest udzielanie gwarancji wkładu własnego oraz realizowanie wypłat z tytułu Spłaty Rodzinnej. Całą obsługę kredytobiorców będą prowadziły banki, które podpiszą umowę o współpracy z BGK. Wszystkie formalności związane ze skorzystaniem z gwarancji BGK można załatwić w oddziale banku podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy.

Czy Spłatę Rodzinną można połączyć z Bezpiecznym Kredytem 2%?

Niestety nie. Dopłata w formie Spłaty Rodzinnej nie będzie dostępna w przypadku Bezpiecznego Kredytu 2%. Jeżeli myślicie Państwo o założeniu rodziny z potomstwem w najbliższym czasie, warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy Rodzinnym Kredytem Mieszkaniowym, a udziałem w programie Pierwsze Mieszkanie.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najświeższe wiadomości dotyczące programów.

 


 Copyright © DEVELOPERGO